instagram اینستاگرام
0912 100 69 64

کارگاه تولید زغال چینی

کارگاه تولید زغال چینی

جهت شروع به کار در زمینه تولید زغال باید سرمایه گذاری نسبتا خوبی انجام شود . یک کارگاه تولید زغال چینی نیاز به زمینی با متراژ ۱۰۰۰ متر مربع  دارد که در حدود ۴۰۰  متر آن باید دارای محیط سربسته و مسقف باشد و بقیه آن، فضایی برای انبار کردن مواد اولیه مانند خاک اره، خاک زغال و پوست گردو یا بادام می باشد.

همانطور که می دانیم هر محصول دارای ویژگی‌های مخصوص به خود می باشد که قبل از بررسی و نظارت اقتصادی، مالی و فنی آن لازم است به‌شکل صحیح مورد شناسایی قرار گیرد. شناخت درست ازخصوصیات انواع گوناگون محصول، دستورالعمل و راهنمای بسیار مناسبی به منظور اتخاذ تصمیم‌ در انتخاب روش و فرآیند تولید و محاسبات آن، مورد نیاز خواهد بود.

از مهم ترین روش‌ ها، استفاده از استاندارد تولید برای هر محصولی می باشد. جهت دقت و بررسی بازار نیز، باید شماره تعرفه گمرکی هر محصول مشخص گردد تا در زمینه صادرات و واردات محصول و قوانین آن شناخت لازم به عمل آید.

تولید زغال فشرده (چینی) به ‌منظور یک تجارت پرسود همواره مورد توجه و دارای اهمیت است. کارآفرینی، بازیافت ضایعات و مواد دورریز، درآمد و ارز حاصله از فروش و صادرات ذغال چینی از محاسن و مزایای گسترش تولید زغال فشرده می باشد.

کارگاه تولید زغال چینی

شرایط ایجاد و راه اندازی کارگاه تولید ذغال

خرید کوره‌ صنعتی یا سنتی زغال، از مراحل مهم راه اندازی کارگاه می باشد. ابزارآلات و تجهیزات کارگاهی مورد نیاز اعم از  اره مخصوص برش زغال، باسکول، اره‌تیز‌کن، اکسترودر، مواد اولیه (خاک اره، خاک زغال، پوست گردو یا بادام)، سرند و غیره و در صورت لزوم وسایل بسته‌بندی می باشد. خوشبختانه درصنعت تولید ذغال بریکت نیازی به چوب و قطع درختان جنگلی نمی باشد و می‌توان برای تولید آن از خاک اره استفاده کرد.

برای شروع می توان کارگاه تولیدی زغال چینی را با سه تا چهار پرسنل  راه انداخت ولی بهتر است که نیروی مجرب و متخصص را بکار گیرید.  بکار گیری نیروی حرفه‌ای و متخصص در این شغل، یکی از عوامل مهم تولید محصول مرغوب و شرایط بهتر ورود به بازار فروش و ضامن سود‌دهی بالا در کار می باشد.

با نظارت و بررسی‌های انجام گرفته در قسمت بازار فروش، میزان ارائه و عرضه زغال چینی، سهم قابل ملاحظه ای از بازار مصرف زغال در آینده را داراست. با توجه به ظرفیت تولیدی زغال و این که محصول زغال فشرده واردات به کشور هم دارد مانند کشور چین ، برای در اختیار گرفتن قسمتی از بازار باید قیمت تمام شده  محصول را کم کنید یا بخشی از بازار خارجی و صادرات آن را در کنترل خود داشته باشید. فروش و بازار‌یابی هر کالای تولیدی نیز بسیار موثر بوده است.

پیش از شروع به راه اندازی  کسب و کار تولید زغال علاوه بر مطالبی که در بالا به آن اشاره کردیم، از افراد و یا شرکت هایی که در این زمینه به فعالیت مشغول هستند و تجربه بالایی دارند از جمله گروه هات زغال که سالیان سال تجربه بسیار زیادی در تولید زغال فشرده و تولید و راه اندازی خط تولید زغال و فروش مواد اولیه زغال را داراست، مشاوره دریافت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *