instagram اینستاگرام
09121006964 09121156805

ذغال بامبو

ذغال بامبو

درخت بامبو به جهت بلندی قد همانند يک درخت معمولی در طبیعت مورد توجه واقع نمی شود. در واقع اين گياه چوبی و دائمی، به گروه گياهان علفی متعلق بوده و به عنوان قد بلندترين علف در دنیا به حساب می آید. از گذشته های دور، اقسام مختلف این گياه جهت درمان امراض گوناگون بکار می رفته است. از چوب این گیاه به عنوان ذغال بامبو می توان استفاده کرد زیرا چوب محکمی داشته و نیز در مواردی دیگر از آن در تزئینات منازل بسیار استفاده می شود و طرفداران فراوانی نیز دارد.

زغال قلیان

یکی از ابداعات مفید بشر در خصوص حفاظت از محیط زیست، تولید زغال فشرده می باشد زیرا بطور کلی ماده ی اولیه این محصول ، شامل ضایعات چوبی دور ریز است که مصارف عمومی بسیاری نداشته و همیشه به شکل مواد اضافی و دور ریز، باعث پاگیر شدن کارخانه هایی می شوند که مالکان آنها قصد دارند از وجود این مواد رها شوند. مصرف عمده ی زغال فشرده برای فراهم کردن و کشیدن قلیان می باشد.

برای بسیاری از افراد امکان پیش آمدن این پرسش وجود دارد که چگونه و از کجا این مواد باید تهیه گردند. در جواب این سوال باید گفت که حدودا در بیشتر مناطق کشور ایران، خاک زغال و خاک اره به میزان بسیاری وجود دارد ولی به دلیل عدم آگاهی مردم، امکان دسترسی یا تهیه ی مواد اولیه ی زغال فشرده توسط ایشان میسر نیست.
در مورد ماده ی اولیه ی پوست گردو باید خاطر نشان کرد که مرکزیت آن در شمال غرب (مناطق سردسیر) ایران هست که در فصل پاییز می توان با مقدار فراوان از باغداران و کشاورزان تهیه نمود. البته شما می توانید از پوست بادام، پوست فندق، پوست پسته بجای پوست گردو استفاده نمایید.

ذغال بامبو

مزیت های زغال بامبو :

زمان سوخت بالا و پیوسته

سوختن آسان

عوض نشدن عطر و طعم قلیان

باقی ماندن خاکستر حاصل از سوختن به روی ذغال

بدون بو، بدون دود و گاز است و ایجاد سردرد و سرگیجه نمی کند.

در تولید زغال آن هیچ درختی قطع نمی گردد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *