instagram اینستاگرام
02637313385 09121156805

خط تولید زغال فشرده در سیروان

سرعین

خط تولید زغال فشرده در سیروان می تواند انتخاب مناسبی برای شما و شروع یک شغل جدید باشد! از ذغال فشرده برای تولید انرژی و گرما استفاده شده و ارزش حرارتی بالایی دارد. برای تهیه كردن این نوع ذغال كه درصد بالایی از آن تهیه شده از خاک ذغال است، خاک اره و خاک كک یا مخلوطی از آن ها هم در آن به كار می رود.

چندسالی است كه راه اندازی خط تولید ذغال فشرده به محبوبیت خاصی رسیده است، سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید ذغال هم با توجه به سود موردنظر بسیار مناسب می باشد. راه اندازی خط ذغال به سال های اخیر محدود نمی شود. تولید و مصرف ذغال از قدیم جزوی از سوخت های مهم در ایران محسوب می شد.

خط تولید زغال فشرده در سیروان

می خواهید حرفه مخصوص به خودتان را راه اندازی کنید ولی نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟ راه اندازی خط تولید زغال فشرده می توان بهترین تصمیم شما در تمام عمرتان باشد! ما از آموزش تا تامین دستگاه ها در کنار شما هستیم و در نهایت و در صورت تمایل شما خریدار محصولات تولید شده شما خواهیم بود!

راه های اصلی برای تولید ذغال

پخت ذغال در کوره سنتی و فشرده از راه های تولید ذغال است. در کوره های سنتی مواد اولیه تولید ذغال، چوب بوده و برای خشک سازی چوب، نیاز به انبار های سرپوشیده با پهلوهای باز است و فرآیند خشک شدن طولانی است. کوره های سنتی از خشت و گل ساخته می شوند و برای راه اندازی کوره سنتی اندازه زیادی دود و گاز های سمی وارد جو می شوند كه برای محیط زیست بسیار خطر دارد. در برابر مواد اولیه کوره های فشرده خاک اره، پوست گردو يا بادام و خاک ذغال است كه به فراوانی پیدا می شوند. از طرفی برای روشن سازی کوره های فشرده آلودگی وارد جو نمی شود. در کل فرآیند تولید در کوره های فشرده کوتاه است.

درباره شهر سیروان بیشتر بدانیم!

سیروان یكی از شهرستان های استان ایلام در غرب كشور است. مركز این شهرستان شهر لومار است. این شهرستان از جمله شهرستان های بسیار زیبا و سرسبز استان ایلام است و منابع آبی فراوانی دارد.

این شهرستان از شمال به شهرستان چرداول، از جنوب به شهرستان بدره، از شرق به استان لرستان و از غرب به شهرستان ایلام محدود می شود و دارای دو بخش، چهاردهستان است. فاصله مركز شهرستان تا مركز استان حدود ۶۵ كیلومتر است.

شهرستان سیروان و چرداول یكی از شهرستانهای استان ایلام است كه مركز آن شهر سرابله است. سیروان و چرداول در سال ۱۳۶۰ از شهرستان ایلام جدا شد و در تقسیمات كشوری قبل از ۱۳۶۰ از بخش های آن محسوب می شد.

جمعیت

بنابر سرشماری مركز آمار ایران، جمعیت شهرستان سیروان و چرداول در سال ۱۳۸۵ برابر با ۷۳۹۷۳ نفر بوده است.

زبان

اكثریت مردم شهرستان سیروان چرداول كرد زبان می باشند كه با لهجه كلهری تكلم می كنند. با این حال مردم در بخش هلیلان و دهستان بیجنوند در بخش مركزی به زبان لكی گویش می كنند. در بخش سیروان سه روستا (چم شیر، چم روته، داربلوط) به زبان عربی تكلم می كنند كه به تدریج در حال منسوخ شدن و جایگزینی با زبان كردی است.

مساحت كل استان ایلام ۱۹۰۵۴ كیلومتر مربع است،كه در این بین اراضی شهرستان سیروان چرداول به مركزیت شهر سرآبله حدود ۹/۱۱ درصد كل اراضی استان را تشكیل می دهد. از منظر موقعیت نسبی، این شهرستان از شمال به استان كرمانشاه، از شرق و جنوب شرقی به استان لرستان، از جنوب و جنوب غربی به شهرستان دره شهر، از غرب و شمال غربی به شهرستانهای ایلام و ایوان محدود می شود.

شهر سرابله 

سرابله مركز شهرستان سیروان و چرداول است. این شهر پس از جدا شدن توابع شهرستان سیروان و چرداول و نپذیرفتن فرمانداری و مركزیت شهرستان از طرف بزرگان شهر آسمان آباد به عنوان مركز شهرستان انتخاب شد و یكی از روستاهای شهرستان ایلام به حساب می آمد. قبل از تبدیل شدن سرابله به مركز شهرستان، شهر آسمان آباد از اهمیت بیشتری برخوردار بود. اكثر جمعیت شهر سرابله را روستائیان مهاجر شهرستان و اهالی شهر آسمان آباد تشكیل می دهد.

شهر آسمان اباد

آسمان آباد شهری است در استان ایلام در غرب ایران. این شهر در بخش مركزی شهرستان سیروان و چرداول قرار دارد.آسمان آباد از شمال به دهستان گواور از توابع شهرستان گیلان غرب، از غرب به دهستان چله از توابع شهرستان گیلان غرب از جنوب به شهرستان ایوان غرب و از شرق به بخش چرداول شهرستان سیروان چرداول محدود است. از آثار باستانی منطقه می توان شهر و قلعه گم گم واقع در كوه بانكول. كه متعلق به شهر باستانی’ مهرگان قذق’ است و تپه های باستانی یا چغا را نام برد.

بخش سیروان

سیروان یكی از بخش های شهرستان سیروان و چرداول است. این منطقه كه در شمال شرق استان ایلام و در حدود ۱۰۰ كیلومتری شهر ایلام قرار دارد. یكی از حاصلخیزترين مناطق این استان است و مركز ان هم شهر لومار است. از عواملی كه به حاصلخیزی این منطقه كمک كرده عبور رودخانه سیمره از شرق این منطقه است كه در همه فصول سال دارای اب فراوانی است. این منطقه در فصل بهار به یكی از زیباترين مناطق استان تبدیل می شود ودر این فصل پذیرای مسافران زیادی از گوشه و كنار استان است.

بخش چرداول

چرداول منطقه ای از شهرستان سیروان و چرداول است. بخش چرداول در دامنه جنوبی رشته كوههای زاگرس قرار دارد و دارای آب و هوایی كوهستانی است. این منطقه از دو ناحیه كوهستانی و دشت نسبتاٌ هموار تشكیل شده است. در بخش كوهستانی، انبوه درختان بلوط و بادام كوهی، بنه(ون)، كیكم، ارجن و گون دیده می شود. مراتع بخش چرداول هم در بخش كوهستانی قرار دارد و زمینه مناسبی برای دامپروری سنتی فراهم كرده است و به همین علت شغل اصلی ساكنان بخش كوهستانی دام پروری است.

چرداول قابلیتهای زیادی برای توسعه دارد وبا گسترش وتوسعه راه حمیل-ایلام كه از مسیر این بخش می گذرد آینده چرداول بسیار زیبا وتوسعه یافته خواهد بود مردمانی با اصالت كه لایق پیشرفت می باشند واز دیگربرنامه های در دست اقدام برای این بخش سد سازبن وسد چناره است كه بحول وقوه الهی كشاورزی چرداول را متحول خواهد كرد –بخش هلیلان– این بخش یكی از مناطق محروم استان است كه در سالهای اخیر اقداماتی صورت گرفته اما نیاز به تلاش بیشتری است دارای نقاط محروم زردلان است كه قبلا، برای عبور ومرور با مشكل روبرو بود اما اكنون بهتر شده وتردد به راحتی صورت می گیرد مردمان لک زبان هلیلان كه در سرزمین عبدالحسین خان ابوقداره ساكن می باشند دست به دست هم داده اند تا هلیلان را بسازند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *