instagram اینستاگرام
02637313386 - 09121156805

خاک اره

خاک اره

قیمت روز هرکیلو خاک اره

در گذشته به دلیل نبود دانش کافی در استفاده از خاک اره در زمینه های گوناگون این ماده به عنوان ضایعات در محیط زیست دور ریخته می شد. اما امروزه به دلیل کاربردهای فراوانی که در صنعت دارد، دیگر دور ریخته نمی شود بلکه با قیمت مناسبی جهت تولید زغال فشرده و مصارف دیگر به فروش می رسد. در اکثر مناطق موجود در کشورمان درختان زیادی وجود دارد که همین امر موجب تولید خاک اره فراوان می شود.

به همین دلیل خاک اره با قیمت ارزانتری به فروش می رسد. تولید کنندگان با فراهم سازی انبوه زیادی از آن با قیمت پایین تر در تولید زغال فشرده سود بالایی کسب خواهند کرد. سایز، رطوبت و کیفیت این ماده از جمله عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن محسوب می شوند که هر کدام به نوعی بر قیمت این ماده تاثیر بسزایی می گذارند. اما به طور کلی می توان بیان کرد که به علت پایین بودن قیمت آن، تولید کنندگان درآمد زیادی از تولید زغال فشرده کسب خواهند کرد. که به نوبه خود بر اقتصاد کشور تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که قیمت خاک اره با توجه به درخواست تقاضا برای این محصول از طرف مصرف کنندگان و همچنین مرغوبیت این محصول از مهمترین عواملی هستند که این محصول در بازار با قیمت های متفاوتی هر چند با قیمت پایین تری به فروش می رسد.

خرید خاک اره

یکی از مزایای استفاده از خاک اره این است که برای تولید زغال فشرده و کاربردهای دیگر نیاز به قطع کردن درختان نیست . این ماده ضایعات و برش های حاصل از چوب های گردو، چنار ، سنوبر و … است که از برش های حاصل از این چوب ها به دست می آید. مرغوبیت چوب های درختانی نظیر چنار، سنوبر و گردو موجب مرغوبیت و کیفیت بالای آن نیز می شود.

در شرکت ها و کارگاه هایی که با صنعت چوب سرو کار دارند، خاک اره تولید می شود که از برش دادن و ضایعات چوب به دست می آید. در واقع علت نام گذاری این ماده این است که در شرکت ها و کارگاه های نجاری از برش دادن چوب با اره، خاکی نظیر خاک اره حاصل می شود که کاربردهای زیادی می تواند داشته باشد. یکی از مراکز مهم و در حقیقت یکی از مهمترین منابع خرید آن، شرکت ها و کارگاه های نجاری است.

درکارگاه های نجاری و شرکت هایی که دائما با چوب سرو کار دارند دو ماده نظیر پوشال و خاک اره تولید می شود. در این کارگاه های نجاری پس از هر بازه کاری حجم وسیعی از ضایعات چوبی جمع آوری می شود. ماده حاصل در این کارگاه ها کیفیت مطلوبی دارند به همین خاطر برای خرید و سفارش حجم وسیعی از آن می توان به سایت این کارگاه ها مراجعه و بعد از بررسی کیفیت محصول اقدام به خرید و ثبت سفارش کرد.

فروش خاک اره

در گذشته کشور چین یکی از مهمترین منابع در تولید مواد اولیه، همچون خاک اره در تولید زغال فشرده بود. اما با پیشرفت هایی که در زمینه دستگاه های تولید زغال فشرده در کشورمان و همچنین فراوانی منابعی همچون خاک اره، کشورمان در تولید زغال فشرده به مرحله خود کفایی رسیده است. در کشورمان انواع متنوعی از درختان سر به فلک کشیده است که هر کدام به نوعی کیفیت بالایی دارند.

درختانی نظیر سنوبر، گردو، چنار، لیمو، بلوط در سایر شهرهای کشورمان بسیار یافت می شود که هر کدام از شهرها در تولید خاک اره نقش بسزایی دارند. یکی از شهرهایی که به عنوان یک منبع در تولید این ماده فعالیت های زیادی دارد، شهر ارومیه است. در این شهر انواع بیشماری از درختان نظیر موارد گفته شده و جنگل های وسیع وجود دارد. به علت درختان زیاد در این شهر این ماده به طور فراوان در کارگاه های نجاری ، مبل سازی و منبت کاری یافت می شود. در شهر ارومیه تولید کنندگان از کیفیت و مرغوبیت درختانی همچون گردو، چنار، سنوبر و …. برای تولید آن و در نتیجه زغال فشرده مرغوب استفاده می کنند.

در اکثر شهرهای ایران نظیر ارومیه ، گیلان، مازندران و… که درختانی نظیر سنوبر، چنار و سایر درختان تنومند وجود دارد شاهد تولید زغال فشرده با استفاده از مواد اولیه خواهیم بود. در این شهرها، کارگاه های چوب بری، صنعت مبل سازی و کارگاه های کوچک طی فعالیتهای روزانه فروش بالایی از این ماده دارند که تولید کنندگان با مراجعه به این مراکز خاک اره مورد نظر را جهت تولید زغال فشرده در حجم انبوه خریداری می کنند.

 

خاک اره

خاک اره چیست؟

در گذشته برای تولید زغال از چوب درختان به وفور استفاده می شد. در واقع چوب های زیادی برای تولید درختان قطع و نابود می شد که همین مسئله تهدید بزرگی برای محیط زیست به شمار می آمد. با گذشت چند دهه و در طی پیشرفت دستگاه های جدید و مدرن امروزه زغال از مواد اولیه ای همچون خاک اره، پوست گردو و….. تهیه و تولید می شود. در تولید زغال فشرده از مواد اولیه ای نظیر خاک اره استفاده می شود. خاک اره ضایعات و بریدگی های اضافی حاصل از برش چوب است که عموما در کارگاه های نجاری به دست می آید.

خاک اره برعکس خود تنه چوب بافت سبکی دارد که از روی هم قرار گرفتن چند کیلو ضایعات چوب در کارگاه های نجاری حاصل می شود. از این ماده علاوه بر تولید زغال فشرده در مزارع به عنوان کود نیز استفاده می شود. ناگفته نماند؛ که در مرغداری ها و دامداری ها برای پوشش دادن فضای سالن ها نیز به کار می رود. خاک اره در تولید زغال فشرده اهمیت بسزایی دارد به این خاطر که زغال فشرده ای که از آن حاصل می شود کیفیت بالاتری خواهد داشت.

کاربردهای خاک اره

در صنایع چوب و کارگاه های نجاری خاک اره از ضایعات چوب به وجود می اید. ضایعات چوبی در کنار یکدیگر انباشته می شوند و در نهایت حجم انبوهی از خاک اره را تشکیل می دهند. استفاده از آن امروزه در تولید زغال فشرده بسیار رایج شده است. خاک اره کیفیت مطلوبی دارد و از آن می توان در تولید زغال فشرده با کیفیت در صنایع استفاده کرد

با توجه به بازار فروش زغال فشرده قطعا استفاده از مواد اولیه ای ارزان و قابل دسترس بسیار سود آور بوده به همین خاطر اکثر افراد در این حرفه اشتغال دارند. از کاربردهای دیگر خاک اره می توان به استفاده از آن به عنوان کود برای رشد گل ها و گیاهان اشاره کرد.

کاربردهای دیگر

از خاک اره به عنوان ضایعات چوب برای کاهش علف های هرز نیز استفاده می شود. همان طور که می دانید علف های هرز مانع از رشد گل ها و گیاهان می شود. اما با استفاده از علف های هرز به عنوان یک پوششی برای خاک می توان مانع از نفوذ رطوبت و نور خورشید به سطح خاک شد و در نتیجه علف های هرز در اطراف محصولات گیاهی رشد نخواهند کرد.

با توجه به موضوع کم آبی در کشورمان که همین عامل تهدید بزرگی برای مزارع و باغات محسوب می شود می توان با پوشش دادن خاک با استفاده از این ماده مانع تبخیر هر چه بیشتر رطوبت بر روی زمین شد

در مناطقی همچون چراگاه ها ، مزارع ، میدان های اسب دوانی، کف گاوداری ها و همچنین مرغداری ها که به دلیل وجود رطوبت در این مناطق، حرکت کردن برای افراد و همچنین حیوان مشکل ساز می شود می توان با ایجاد پوشش توسط این ماده بر روی خاک ها در این مکان ها، مشکل رفت و آمد را رفع کرد

با توجه به موارد بیان شده در این مقاله می توان به کاربرد خاک اره به عنوان کود گیاهی نیز اشاره کرد. برای همین منظور در صنایع خاک اره به ذرات خیلی ریزتر تبدیل می شود. کنار هم قرار گرفتن این ذرات ریز در نهایت موجب تشکیل کود گیاهی می شود که از آن برای پوشش دادن خاک و همچنین کنترل کردن شن های روان مورد استفاده قرار می گیرد

این ماده کاربردهای زیادی دارد که ما در این قسمت از متن به برخی از این موارد اشاره کردیم.

 

خرید، فروش و قیمت خاک اره

 

منابع خاک اره در کشور

در کشورمان خاک اره به فراوانی یافت می شود. کارگاه های چوب بری، صنایع مربوط به ساخت مبلمان ، صندلی ، میز ناهار خوری و به طور کلی صنایعی که ارتباط مستقیمی با چوب دارند از جمله منابعی هستند که این ماده را به صورت فراوان در دسترس دیگر صنایع قرار می دهند

در این منابع خاک اره به عنوان ضایعات دورریختنی محسوب می شود. اما همین ضایعات دور ریختنی برای دیگر صنایع به عنوان مهمترین مواد اولیه در ساخت دیگر اقلام مورد استفاده قرار می گیرد

این ماده اولیه کاربردهای زیادی دارد اما مهمتر از همه استفاده از آن در تولید زغال فشرده است. زغال فشرده از جمله زغال های محبوب و مورد استفاده مصرف کنندگان می باشد. استفاده از آن به عنوان مواد اولیه در تولید زغال فشرده موجب شده است که برای دستیابی به مواد اولیه در تولید زغال فشرده نیاز به بریدن و قطع حجم انبوهی از درختان نباشد.

سخن پایانی

از جمله کاربردهای خاک اره می توان در تولید زغال فشرده اشاره کرد. تولید زغال فشرده مرغوب مستلزم فراهم سازی منابعی وسیعی از مواد اولیه خواهد بود. در اکثر مناطق موجود در کشورمان به دلیل فراوانی درختان، مواد اولیه به نسبت زیادی تولید می شود که همین امر موجب ارزان بودن و قیمت پایین آن می شود. به دلیل قیمت پایین این ماده تولید کنندگان حجم وسیعی از زغال فشرده را تولید می کنند که در این راه درآمد بالایی را به دست می آورند.

یک پاسخ به “خاک اره”

  1. […] می باشد. مواد اولیه برای تولید زغال قالبی (فشرده) با روش تولید زغال از خاک اره مضاف بر خاک اره که ماده اصلی است، می تواند شامل پوست […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *