instagram اینستاگرام
09121006964 09121156805

تفاوت خشک کن سینوسی و دوار

فرق خشک کن سینوسی و دوار در چیست؟

خشک کن در خط تولید زغال فشرده یکی از دستگاه های مهم است ، که جهت رطوبت گیری و خشک کردن مواد اولیه ، یعنی خاک اره ، پوست گردو و خاک کربن استفاده می شود. پیش از مرحله ی دستگاه خشک کن ، مواد اولیه از سرند عبور کرده اند و یک دست شده اند، و پس از خشک کن نیز مرحله ی پرس یا فشرده سازی مواد در دستگاه اکسترودر است.

بنابراین ، این مرحله یعنی خشک کردن ، به عنوان عملیاتی قبل از ساخت زغال و فشرده سازی اهمیت ویژه ای دارد، و اگر به درستی صورت نگیرد بریکتی که در دستگاه اکسترودر ساخته می شود می تواند ترک خورده ، شل یا زیادی سفت بوده، و به طور کلی دچار مشکل و افت کیفیت شود.

بنابراین ، دستگاه خشک کن بخش مهمی از خط تولید است. اما چند نوع خشک کن داریم ، و تفاوت خشک کن سینوسی و دوار در چیست؟

 

انواع خشک کن :

خشک کن هایی که در خط تولید ذغال فشرده استفاده می شوند با توجه به طراحی و تکنولوژی ساخت به دو نوع خشک کن دوار ، و خشک کن سینوسی تقسیم می شوند.

هردوی این دو نوع خشک کن برای جذب رطوبت مواد اولیه استفاده می شوند، اما تفاوت هایی در عملکرد آن ها وجود دارد.

 

خشک کن دوار

خشک کن دوار ساخته شده از پوسته ای فلزی به شکل یک استوانه است، که در جهت محور افقی چرخش و حرکت می کند. مواد اولیه که دارای نم و رطوبت هستند از یک طرف وارد خشک کن دوار شده و با حرکت دوار و چرخشی دستگاه خشک شده و از سوی دیگر خارج می شوند.

پوسته ی فلزی گفته شده که به شکل استوانه است به طور دورانی می چرخد، به همین دلیل به آن خشک کن دوار می گویند.

پس از خروج مواد اولیه از دستگاه خشک کن دوار ، این مواد در معرض هوای بسیار داغ قرار داده می شوند تا فرآیند خشک کردن کامل شود.

 

خشک کن سینوسی

خشک کن سینوسی تشکیل شده از لوله هایی سینوسی ، مکنده سیلکون ، مشعل و سرند است، بنابراین مشخص است که تکنولوژی بالاتری دارد.

تفاوت دستگاه خشک کن سینوسی و دوار در این است که سرعت انجام خشک کردن و میزان خشک کردن در دستگاه خشک کن سینوسی بالاتر است ، و بریکتی که با استفاده از دستگاه خشک کن دوار ساخته شده مرغوبیت و کیفیت بالاتری دارد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *